Mierenspray

Spuit je de mieren dood die je ziet, en staan de volgende dag toch weer nieuwe op het aanrecht? Een mierenspray werkt pas goed op de hele looproute, niet alleen op de mieren die je toevallig raakt. Wij vergeleken 23 mierensprays op nawerking, prijs per 100 ml en Ctgb-toelating, en zetten de beste prijs-kwaliteitsverhouding bovenaan.

  • 23 insectensprays vergeleken
  • 14 merken
  • 36 webshops
  • Elke dag bijgewerkt, laatst op 3 oktober 2026

Alle mierensprays vergelijken

Bovenaan onze keuze en de sprays met een label. Klik op "Vergelijk prijzen" voor alle winkels.

23 sprays
1Protect Home kruipende insecten spray
Onze keuzeLangste nawerkingZonder huisdierwaarschuwing
Protect Home · 400 ml

Protect Home kruipende insecten spray

Ctgb 16995 Binnen Werkt tot 12 weken
vanaf€ 12,50
€ 3,13 / 100 ml
bij 6 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 12,50Goedkoopst € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 13,85 € 6,99 4 dagen Naar winkel
€ 13,95 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 13,95 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 21,95 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 21,95 In de winkel Niet bekend Naar winkel
3HG Tegen Kruipend Ongedierte Spray
Overal te koop
HG · 400 ml

HG Tegen Kruipend Ongedierte Spray

Ctgb 12910 Binnen Niet bij huisdieren Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 11,40
€ 2,85 / 100 ml
bij 17 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 11,40Goedkoopst Gratis Niet bekend Naar winkel
€ 13,95 € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 14,66 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 15,74 € 3,95 1 dag Naar winkel
€ 16,29 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 16,29 € 3,90 1 dag Naar winkel
€ 16,29 € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 17,09 € 3,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 17,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 17,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 17,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 17,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 18,40 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 22,95 € 9,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 27,26 € 6,95 1 dag Naar winkel
€ 28,84 Gratis 3-5 dagen Naar winkel
€ 36,25 € 5,75 1 dag Naar winkel
7Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen
Roxasect · 400 ml

Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen

Ctgb 12514 Binnen Niet bij huisdieren Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 8,54
€ 2,14 / 100 ml
bij 8 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 7,99Goedkoopst In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 8,54 € 3,95 1 dag Naar winkel
€ 9,68 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 10,25 € 3,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
8Home Defense Mieren en Kruipend Ongedierte Spray
KB Home Defense · 400 ml

Home Defense Mieren en Kruipend Ongedierte Spray

Ctgb 15933 Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 10,50
€ 2,63 / 100 ml
bij 7 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 10,50Goedkoopst € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 11,33 € 4,99 1 dag Naar winkel
€ 12,59 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 12,95 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 13,80 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 16,50 € 4,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 17,60 In de winkel Niet bekend Naar winkel
10HG mierenspray
HG · 400 ml

HG mierenspray

Ctgb 12912 Binnen Niet bij huisdieren Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 12,95
€ 3,24 / 100 ml
bij 16 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 12,95Goedkoopst € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 13,49 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 13,99 € 2,99 1 dag Naar winkel
€ 13,99 € 6,95 1 dag Naar winkel
€ 14,31 € 8,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 14,42 € 3,95 1 dag Naar winkel
€ 14,99 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 14,99 € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 15,23 € 5,75 Niet leverbaar Naar winkel
€ 15,69 € 3,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 16,29 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 16,29 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 16,29 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 16,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 28,48 Gratis 3-5 dagen Naar winkel
€ 51,60 In de winkel Niet bekend Naar winkel
1 tot 10 van 23 sprays

Prijzen van 23 september 2026.

Welke mierenspray past bij jou?

Kies waar je last hebt. Dan zie je welke sprays daarvoor bedoeld zijn.

Voor mieren in huis

Voor mieren in huis

Spuit langs plinten, drempels en kieren op de route die de mieren lopen.

Toon alle 10 sprays
Voor mieren buiten en onder de tegels

Voor mieren buiten en onder de tegels

Een deel van de mierensprays is alleen toegelaten voor buiten, bijvoorbeeld in kieren tussen de tegels.

Brede spray tegen kruipende insecten

Brede spray tegen kruipende insecten

Deze sprays zijn toegelaten tegen kruipende insecten in het algemeen. Mieren vallen daaronder, net als kakkerlakken en zilvervisjes.

Toon alle 13 sprays
Zonder insecticide

Zonder insecticide

Deze sprays kapselen de mier in of bevriezen hem. Ze hebben geen toelating van het Ctgb nodig.

Hoe werkt mierenspray?

Mierenspray werkt het best op de looproute zelf. Spuit een strook langs plinten, drempels en kieren waar de mieren binnenkomen. Veel bussen laten daar een laagje achter dat een aantal dagen blijft werken.

Volg het mierenspoor terug naar buiten en behandel ook de plek waar ze naar binnen kruipen. Spuit niet op het aanrecht of op eten en veeg dode mieren op.

Werkzame stoffen in mierensprays

StofWat het doetSprays
TetramethrinEen synthetische variant van pyrethrinen die insecten snel uitschakelt. Vaak samen met permethrine.9
PermethrineEen synthetische variant van pyrethrinen. Blijft langer werken op het oppervlak waar je spoot.9
1r-trans-fenothrinEen synthetische variant van pyrethrinen, vaak samen met prallethrin.2
PrallethrinEen synthetische variant van pyrethrinen die vooral snel werkt. Veel gebruikt tegen vliegende insecten.2
PyrethrinenUit de bloemen van de chrysant. Werkt snel op het zenuwstelsel van het insect en breekt snel af in licht en lucht.1

Bron: Ctgb-register.

Mierenspray veilig gebruiken

Mierenspray veilig gebruiken

Kinderen en huisdieren

Spuit nooit op een dier of op de voer- en drinkbak. Houd kinderen en huisdieren uit de ruimte tot alles droog is en dek een aquarium af.

Bij Ecostyle Mierenspray mag je niet spuiten op plekken waar kinderen van 0 tot 4 jaar kunnen komen.

Binnen of buiten

Het voorschrift zegt per spray of je hem binnen, buiten of allebei mag gebruiken. Dat staat ook op het etiket.

Alleen voor buiten: Ecostyle Mierenspray.

Alleen voor binnen: HG Tegen Kruipend Ongedierte Spray, HG mierenspray, Protect Home kruipende insecten spray, Protect Home Mieren en Kruipend Insecten Spray, Luxan Mierenspray en Vapona Kruipende insecten spray.

Hoe lang luchten na het spuiten?

Verlaat de ruimte na het spuiten en houd de deur dicht. Zet daarna ramen en deuren open en lucht goed voordat je er weer gaat zitten. Hoe lang precies, staat op het etiket van de spray.

Mierenspray zonder huisdierwaarschuwing

Mierenspray per winkel

Hoeveel mierensprays elke winkel heeft, en welke daar het goedkoopst is.

WinkelMierenspraysGoedkoopste daarPrijs
11 HG mierenspray € 13,99
9 Edialux Tegen Mieren en Insecten Spray € 11,49
5 HG Tegen Kruipend Ongedierte Spray € 11,40
5 Home Defense Mieren en Kruipend Ongedierte Spray € 10,50
5 Home Defense Mieren & Kruipend Ongedierte Spray Pesticidevrij € 8,54
4 Home Defense Mieren & Kruipend Ongedierte Spray Pesticidevrij € 8,99
4 Home Defense Mieren & Kruipend Ongedierte Spray Pesticidevrij € 7,86
3 HG mierenspray € 13,49
3 Vapona Kruipende insecten spray € 9,99
3 Protect Home kruipende insecten spray € 13,95

Prijzen van 23 september 2026.

Mieren aanpakken

Hoe je mieren stap voor stap aanpakt, met en zonder spray.

Spray, lokdoos of mierenpoeder?

Een spray pakt de mieren die je ziet en de looproute. Het nest zelf raak je er meestal niet mee. Een lokdoos of gel werkt anders: de mieren nemen het lokaas mee naar het nest. Zie je steeds nieuwe mieren, combineer dan een spray op de route met lokaas bij het nest.

Lees de gids
Mierenspray

Veelgestelde vragen over mierenspray

Wat is het beste middel tegen mieren?

Voor de meeste mensen is Protect Home kruipende insecten spray het beste middel tegen mieren. Die spray komt het hoogst uit onze vergelijking: we kijken naar de prijs per 100 ml, hoe lang hij blijft werken, tegen hoeveel insecten hij helpt en of hij goed te krijgen is. Zit het nest zelf in huis, dan werkt lokaas beter dan een spray. Hoe je dat aanpakt, lees je bij mieren bestrijden.

Wat is het sterkste middel tegen mieren?

Een sterker middel werkt niet beter tegen mieren. Elke toegelaten mierenspray doodt de mieren die hij raakt. Het verschil zit in hoe lang de spray blijft werken op de plek waar je spoot. Het langst werkt Protect Home kruipende insecten spray. Komen er steeds nieuwe mieren, pak dan het nest aan met lokaas. Zie mieren bestrijden.

Wat doodt mieren direct?

Een spray doodt de mieren die je direct raakt. Dat doen de toegelaten sprays, en ook sprays zonder gif zoals Home Defense Mieren & Kruipend Ongedierte Spray Pesticidevrij en ECOSTYLE FreezeSpray Kruipende insecten, die de mier bevriezen of inkapselen. Direct is alleen niet genoeg zolang het nest er is: de volgende mieren lopen dezelfde route. Spuit daarom ook een strook op de looproute, met een spray die nawerkt.

Wat is een agressief middel tegen mieren?

Een agressiever middel dan wat in de winkel ligt, heb je niet nodig. Een middel met gif mag je alleen gebruiken als het Ctgb het heeft toegelaten, en alleen zoals het etiket zegt. Werkt een spray niet, dan zit het nest meestal ergens waar je niet bij komt. Lokaas bij het nest helpt dan meer dan een zwaarder middel. Zit het nest in een muur of onder de vloer, bel dan een bestrijder.

Waar kunnen mieren absoluut niet tegen?

Mieren kunnen slecht tegen een schoongeveegd geurspoor, want zonder dat spoor raken ze de weg kwijt. Veeg de mierenstraat daarom schoon met water en een scheut afwasmiddel. Kokend water tussen de tegels doodt ook de mieren in het nest. Krijt, koffiedik en kaneel houden ze hooguit even tegen. Per middel uitgelegd staat bij huismiddeltjes tegen mieren, de aanpak in stappen bij mieren bestrijden.

Wat te doen tegen mieren tussen tegels?

Tegen mieren tussen de tegels giet je kokend water in de voegen, of je spuit een mierenspray die voor buiten is toegelaten. Kokend water doodt de mieren in het nest. Giet het alleen tussen de tegels en niet in de border, want daar maak je ook het goede bodemleven dood. Niet elke mierenspray mag buiten: in de lijst hierboven zie je per spray waar hij mag. Meer over terras en gazon lees je bij mieren in de tuin.

Waar koop je mierenspray?

Mierenspray vind je onder meer bij bol, Praxis, Amazon.nl, Kabelshop.nl, Plein.nl en GAMMA. In de lijst hierboven zie je per spray bij welke winkels hij te koop is en wat hij daar kost.