Wespenspray

Bang dat je te dichtbij een wespennest moet staan om het weg te spuiten? Een toegelaten wespenspray heeft een bereik van enkele meters, zodat je op veilige afstand blijft. Wij vergeleken 13 wespensprays op bereik, prijs per 100 ml en Ctgb-toelating, en zetten de beste prijs-kwaliteitsverhouding bovenaan.

  • 13 insectensprays vergeleken
  • 10 merken
  • 26 webshops
  • Elke dag bijgewerkt, laatst op 4 oktober 2026

Alle wespensprays vergelijken

Bovenaan onze keuze en de sprays met een label. Klik op "Vergelijk prijzen" voor alle winkels.

8 sprays
3HGX Spray Tegen Wespen
Overal te koop
HG · 400 ml

HGX Spray Tegen Wespen

Ctgb 14068 Binnen Niet bij huisdieren
vanaf€ 12,99
€ 3,25 / 100 ml
bij 14 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 12,99Goedkoopst € 6,95 1 dag Naar winkel
€ 14,50 € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 14,80 € 8,95 2-5 dagen Naar winkel
€ 15,47 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 15,67 € 3,95 Niet leverbaar Naar winkel
€ 17,19 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 17,19 € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 17,40 € 5,75 Niet leverbaar Naar winkel
€ 17,99 € 3,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 18,49 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 18,69 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 21,03 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 30,80 Gratis 3-5 dagen Naar winkel
€ 39,30 In de winkel Niet bekend Naar winkel
4Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen
Roxasect · 400 ml

Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen

Ctgb 12514 Binnen Niet bij huisdieren Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 8,54
€ 2,14 / 100 ml
bij 8 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 7,99Goedkoopst In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 8,54 € 3,95 1 dag Naar winkel
€ 9,68 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 10,25 € 3,95 1-3 dagen Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 11,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
5Protect Home Wespen Schuimspray
Protect Home · 400 ml

Protect Home Wespen Schuimspray

Ctgb 12501 Binnen Niet bij huisdieren
vanaf€ 10,95
€ 2,74 / 100 ml
bij 10 winkels · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 10,95Goedkoopst € 5,95 1 dag Naar winkel
€ 11,45 € 5,90 2-4 dagen Naar winkel
€ 13,39 € 3,95 1 dag Naar winkel
€ 13,85 € 6,99 4 dagen Naar winkel
€ 13,95 € 3,95 1-2 dagen Naar winkel
€ 14,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 14,39 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 14,50 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 15,47 In de winkel Niet bekend Naar winkel
€ 15,47 In de winkel Niet bekend Naar winkel
8Beaphar Insect Spray Indoor
Beaphar · 400 ml

Beaphar Insect Spray Indoor

Ctgb 15112 Binnen Niet bij huisdieren Werkt 4 tot 6 weken
vanaf€ 22,99
€ 5,75 / 100 ml
bij 1 winkel · Bekijk spray
WinkelPrijsVerzendingLevertijd
€ 22,99Goedkoopst In de winkel Niet bekend Naar winkel

Prijzen van 23 september 2026.

Welke wespenspray past bij jou?

Kies waar je last hebt. Dan zie je welke sprays daarvoor bedoeld zijn.

Voor een wesp in huis

Voor een wesp in huis

Een spray tegen kruipende insecten en wespen spuit je direct op de wesp of op de plek waar ze binnenkomen.

Toon alle 8 sprays
Voor een wespennest

Voor een wespennest

Voor een nest wil je bereik, zodat je op afstand blijft. Een schuimspray sluit de ingang van het nest af.

Toon alle 9 sprays
Zonder insecticide

Zonder insecticide

Deze sprays werken fysiek, bijvoorbeeld door de wesp te bevriezen. Ze hebben geen toelating van het Ctgb nodig.

Hoe werkt wespenspray?

Wespenspray heeft een straal van enkele meters, zodat je een nest op afstand kunt raken. Spuit in de avond of vroege ochtend, want dan zijn de wespen rustig en zitten ze bijna allemaal in het nest.

Draag bedekkende kleding, spuit gericht op de ingang van het nest en loop daarna rustig weg. Herhaal de dag erna als er nog wespen in en uit vliegen.

Werkzame stoffen in wespensprays

StofWat het doetSprays
TetramethrinEen synthetische variant van pyrethrinen die insecten snel uitschakelt. Vaak samen met permethrine.8
PermethrineEen synthetische variant van pyrethrinen. Blijft langer werken op het oppervlak waar je spoot.8

Bron: Ctgb-register.

Wespenspray veilig gebruiken

Wespenspray veilig gebruiken

Kinderen en huisdieren

Spuit nooit op een dier of op de voer- en drinkbak. Houd kinderen en huisdieren uit de ruimte tot alles droog is en dek een aquarium af.

Bij HGX Spray Tegen Wespen mag je niet spuiten op plekken waar kinderen van 0 tot 4 jaar kunnen komen.

Binnen of buiten

Het voorschrift zegt per spray of je hem binnen, buiten of allebei mag gebruiken. Dat staat ook op het etiket.

Hoe lang luchten na het spuiten?

Verlaat de ruimte na het spuiten en houd de deur dicht. Zet daarna ramen en deuren open en lucht goed voordat je er weer gaat zitten. Hoe lang precies, staat op het etiket van de spray.

Wespenspray per winkel

Hoeveel wespensprays elke winkel heeft, en welke daar het goedkoopst is.

WinkelWespenspraysGoedkoopste daarPrijs
9 Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen € 11,39
5 Protect Home Wespen Schuimspray € 10,95
4 Compo WespenSTOPP Wespenspray wespennesten onmiddellijke € 13,28
4 ECOSTYLE FreezeSpray Wespen € 12,50
3 Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen € 9,68
3 Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen € 8,54
3 HOME DEFENSE Wespen spray € 13,80
3 ECOSTYLE FreezeSpray Wespen € 11,95
2 Roxasect Spuitbus tegen Kruipende Insecten en Wespen € 7,99
2 Kruidvat Insectenspray tegen Kruipende Insecten en Wespen € 7,39
1 Protect Home Wespen Schuimspray € 14,39

Prijzen van 23 september 2026.

Wespen aanpakken

Hoe je wespen stap voor stap aanpakt, met en zonder spray.

Wespennest in de spouwmuur of onder het dak?

Zit het nest in een spouwmuur, onder de dakpannen of hoog in een boom, dan kom je er met een spuitbus niet goed bij. Bel dan een professionele bestrijder. Een wespennest in de spouwmuur kun je niet zelf bereiken zonder de muur open te maken.

Lees de gids
Wespenspray

Veelgestelde vragen over wespenspray

Kan ik wespen doden met spray?

Ja, een toegelaten wespenspray doodt de wespen die hij raakt. Voor een losse wesp spuit je kort op de wesp zelf. Voor een nest spuit je in de avond op de ingang, want dan zijn bijna alle wespen binnen. Kies voor een nest een spray met veel bereik, zodat je op afstand blijft. Hoe je dat stap voor stap doet, lees je bij wespen bestrijden.

Wat is het beste middel tegen wespen?

Voor de meeste mensen is Compo Barrière Insect K.O. Tegen Kruipende Insecten en Wespen Spray het beste middel tegen wespen. Die spray komt het hoogst uit onze vergelijking: we kijken naar de prijs per 100 ml, hoe lang hij blijft werken, tegen hoeveel insecten hij helpt en of hij goed te krijgen is. Hindert een nest je niet, dan is niets doen ook een goede keuze. Een wespenvolk sterft in de herfst uit en een oud nest wordt niet opnieuw gebruikt.

Kunnen wespen tegen WD-40?

WD-40 is geen middel tegen wespen. Het staat niet in het register van het Ctgb, en een middel om insecten te doden mag je alleen gebruiken als het daarvoor is toegelaten. WD-40 is bovendien zeer brandbaar, dus spuit het nooit in of bij een nest. Pak liever een wespenspray: in de lijst hierboven zie je per spray of het Ctgb hem heeft toegelaten.

Hoe kan ik wespen doodmaken?

Een losse wesp maak je dood met een wespenspray of gewoon met een vliegenmepper. Sprays zonder gif, zoals ECOSTYLE FreezeSpray Wespen, bevriezen de wesp. Ze werken alleen op de wesp die je raakt. Blijven er wespen komen, dan zit er een nest in de buurt: zoek waar ze in en uit vliegen en spuit in de avond op die ingang. Zit het nest in een spouwmuur of onder het dak, bel dan een bestrijder. Zie wespennest in de spouwmuur.

Wat is het beste middel om een wespennest te bestrijden?

Het beste middel tegen een wespennest is een toegelaten wespenspray met veel bereik of een spuitlans, gespoten op de ingang van het nest. Doe dat in de avond, want dan zijn bijna alle wespen binnen en rustig. Zo staat het ook in het voorschrift van de toegelaten wespensprays. In de lijst hierboven zie je per spray het bereik. Zit het nest hoog of in de grond, of ben je allergisch, bel dan een bestrijder.

Kan ik zelf een wespennest bestrijden?

Ja, een klein nest dat je goed kunt bereiken mag je zelf met een toegelaten spray aanpakken, bijvoorbeeld in een schuur of onder een dakrand. Doe het in de avond, met lange mouwen en iets voor je gezicht. Ben je allergisch voor wespen, of zit het nest hoog of in een muur, laat het dan aan een bestrijder over. Hoe je het nest zelf weghaalt, lees je bij wespennest verwijderen en wespen bestrijden.

Waar koop je wespenspray?

Wespenspray vind je onder meer bij bol, Kabelshop.nl, Amazon.nl, Welkoop, Drogist.nl, Praxis, Kruidvat en GAMMA. In de lijst hierboven zie je per spray bij welke winkels hij te koop is en wat hij daar kost.